Як правильно зняти шаблони з дверей для подальшої нарізки скла?
Як правильно самому зняти шаблони з дверей для подальшої нарізки скла? Що при цьому слід враховувати? Ось декілька важливих та послідовних порад на цю тему.
Крок 1. Матеріал для виготовлення шаблонів
Газетний чи тонкий папір, тканина, клейонка чи пакети для покупок, гіпсокартон і т.п. однозначно не підходять для цієї справи.
Для виготовлення відповідного шаблону слід взяти твердий картон (чи ватман) або ДВП, фанеру чи цупкі шпалери.
Крок 2. Здійснення замірів
Точні заміри для шаблону найкраще виміряти рулеткою або дерев’яним метром. Спочатку слід акуратно зняти дерев’яні штапики (їх можна пронумерувати, щоб не забути розташування кожного штапика). Тоді виміряйте розміри кожної сторони від одного краю до другого.
Це важливо!!! Від отриманого розміру відніміть приблизно 2 мм з кожної сторони, щоб скло могло увійти у відповідний пройом в дверях. Висоту в розмірах вказуйте першою – це особливо важливо при замовленні скла з напрямком малюнку (наприклад, візерунок на склі імітує кору дерева чи листя на стовбурі бамбуку).
Крок 3. Виготовлення шаблонів
Важливо вказувати лицьову сторону скла, якщо Ви знімаєте шаблони для декількох дверей. Лицева сторона візерункового скла – це не є гладка сторона скла, по якій здійснюється порізка склорізом, а рифлена, по якій можна, так би мовити, пощупати візерунок.
Візьміть до уваги! Намалюйте на окремому аркуші паперу (або на одному із шаблонів) схематичне креслення Ваших дверей з кількістю скляних деталей на кожні двері. Це суттєво допоможе різальнику скла бачити загальну картину Вашого замовлення.
Перевірте точність виготовлення шаблонів. Якщо Ваш шаблон є картонним, не прогинайте його, щоб втиснути шаблон в двері – шаблон має легко входити у пройом, адже скло, на відміну від картону, не гнеться. “Перша Універсальна Склонарізка”®